ظروف پلاستیکی

چگونه ظروف پلاستیکی بهداشتی و مرغوب را از ظروف پلاستیکی غیر بهداشتی تشخیص دهیم ؟

 

ظروف پلاستیکی بهداشتی و غیر بهداشتی

 

در ایران تولیدکنندگان مختلف لوازم پلاستیکی خانه و آشپزخانه وجود دارند که طیف های متفاوتی از محصولات را با کیفیت ها و قیمت های گوناگون تولید می کنند که موضوع مقاله ظروف پلاستیکی بهداشتی و غیر بهداشتی، تمام تولیدکنندگان را نشانه رفته است. در کلیه محصولات پلاستیکی کیفیت به چند آیتم بستگی دارد که در ادامه به دسته بندی ها آن ها خواهیم پرداخت:

اکثر غریب به اتفاق تولیدکنندگان از مواد اولیه خوب و بهداشتی استفاده می کنند که برای تشخیص این موضوع به چند نکته باید توجه کرد :

  1. بو:  محصولات پلاستیکی که از مواد اولیه مرغوب و بهداشتی تولید شده اند هیچ گونه بوی بد و خاصی ندارند اما محصولاتی که از مواد اولیه غیر بهداشتی تولید شده اند دارای بوی بدی هستند که گاهی اوقات در محصولات بدتر، این بو با فاصله قابل متوجه شدن است. شایان ذکر است که در مواردی این محصولات بوی خیلی کمی دارند و برای اطمینان میتوان به عوامل دیگری دقت کرد که در ادامه بیان خواهند شد.

  2. رنگ: رنگ محصولاتی که از مواد غیر بهداشتی تولید شده اند مات و کدر و در اصطلاح “چرک مرده” هستند، در این محصولات از رنگ های خوبی نیز استفاده نمی شود که حتی در صورت استفاده از رنگ های خوب و ماندگار ( کسی که وجدان را برای کمی سود بیشتر فنا می کند قاعدتا از رنگ گران قیمت تر و پایدار تر استفاده نمی کند) به دلیل کیفیت پایین مواد اولیه رنگ محصول نهایی کدر و مات است.

  3. ظاهر: ظاهر محصولاتی که از کیفیت پایینی برخودارند معمولا چندان چنگی به دل نمیزند و دارای زایده هایی هستند که در اصطلاح “پِلیسه” نامیده می شوند و برای استفاده مناسب نیستند، زیرا قالب تولیدی این تولیدکنندگان به دلیل کیفیت پایین ساخت نمیتواند محصولی بی نقص و استاندارد ارایه دهند.

با استفاده از ظروف پلاستیکی بهداشتی و استاندارد سلامت خود را حفظ کنید، به قول معروف “هر ارزونی بی حکمت نیست”.

محصولات پلاستیکی غیر بهداشتی در بسیاری از موارد در میان حراجی ها با قیمت های بسیار پایین ارایه می شوند البته منظور ما این نیست که تمامی ظروفی پلاستیکی حراجی غیر بهداشتی هستند زیرا ظروفی که ابعاد و اندازه کوچک تری دارند هزینه تولید کمتری دارند و قابلیت ارایه با قیمت های پایین و حراجی را دارند اما ظروف و محصولات که ابعادی بزرگتر از یک ظرف غذای کوچک را دارند باید به آن ها شک کرد.

نکته ی دیگر اینکه از حق نباید گذشت و برچسب های ظروف پلاستیکی غیر بهداشتی را به بسیاری از محصولات سالم و بهداشتی میزنند تا عده ای بتوانند محصولات خود را به اسم برندینگ با قیمت های گزاف بفروشند. رعایت حد تعادل بهترین گزینه است.

محصولات و ظروف پلاستیکی بی کیفیت و غیر بهداشتی تحت نام هایی از قبیل “مواد دو” “دون گرانولی” “ضایعاتی” شناخته می شوند.
برای درک بهتر از محصولات با کیفیت میتوانید از صفحه محصولات آبشین پلاستیک دیدن نمایید.

 

آبشین پلاستیک به عنوان یک تولیدکننده لوازم آشپزخانه پلاستیکی و تنها بر حسب رسالت خود مبنی بر حفظ حقوق مصرف کنندگان اقدام به انتشار این مقاله نموده است و مصرف کننده و مخاطب را در انتخاب هر گونه محصولی آزاد می گذارد و هیچ اصرار و توصیه ای بر استفاده یا عدم استفاده از محصول یا برند خاصی ندارد.

 

این محتوا توسط تیم تحریریه آبشین پلاستیک تولید گردیده است و حق نشر محفوظ است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *